A masszázsokat két nagy csoportban rendezhetjük, vannak nyugati és keleti típusú masszázsok. A két masszázs közti különbség a megközelítés, míg a nyugati masszázs alapjai a svéd masszázs, a masszázs mechanikai megközelítése, addig a keleti masszázstípusok filozófia értelemmel bírnak.
Nyugati masszázstípusok és rövid jellemzésük:
-Svéd masszázs: simítás,dörzsölés,gyúrás,ütögetés és a vibráció fogásaira épülő masszázstechnika.
-Frissítő masszázs:A keringés fokozása, frissítése céljából végzett masszázstípus.
-Gyógymasszázs: Orvosi kezelőlap alapján végzett masszázs, gyógyító, terápiás céllal.
-Sportmasszázs: Erősebb gyúró fogásokat alkalmazó masszázs,mely a verseny fázisokat elősegítve támogatja a sportolót teljesítménye fokozásában.
-Aromaterápiás masszázsok: Különböző krémekkel, illóolajokkal végzett masszázs, mely a test és a lélek harmóniáját megteremti.
-Testkezelések: Az adott kozmetikai anyag(pl. krém) felszívódását elősegítő masszázs.
Keleti masszázstípusok:
-Lávaköves masszázs: több ezer éves masszázs technika, melyet felmelegített kövekkel végezve nyugalmat, teljes ellazulást eredményez.
-Lomi Lomi: ősi polinézek gyógyító technikája,a masszázs nemcsak testtel,hanem a finom lelki szférával való kapcsolatot is jelenti, így hatását szellemi területen is kifejti.
-Thai masszázs: képzett thai-masszőrök által végzett különleges masszázsforma.
-Shiatsu: Japán pontnyomásokra épülő technika, egyaránt hat a testre és a lélekre, az energiaáramlásban kialakult blokkok oldását célozza.
-Yumeiho masszázs:A kínai shaolin szerzetesek által használt energetizáló és revitalizáló módszerek ötvözése a nyugati orvoslás megfelelő gyakorlataival.
-Ajurvédikus masszázs: Ősi indiai gyógyító hagyományok szellemében végzett masszázstechnika.
-Hamam masszázs,tradicionális török fürdő rituálé fűtött kőágyon, szappanos masszázzsal.