http://norbimasszor.hu

Kellemes reggel van, 15 perce ébredtem fel és épp most indulok szokásos Balaton parti meditatív reggeli sétámra.

Kiváló az idő egykis sétára, vágjunk bele!

A hőmérséklet kiváló, körülbelül 28 fok, szélcsend van és süt a nap. Kilépek a szállásunk kapuján és ahogy a part felé sétálok azon gondolkozom, vajon milyen hasznos segítséget, adhatnék olvasóimnak.

Épp ezért a mai blogposztom címe az lett: Milyen csodálatos dolgokra lelhetünk a Balatonnál önmagunkban. Tartson Velem!

Leülök a földre, hallom ahogy enyhén hullámok mossák a partot, ahogy a nádasok susognak felemelő érzés.

Itt ülök és arra gondolok, hogy csak én vagyok itt, és a személyes monológom önmagamban.

A Balaton parton teljesen más gondolataim lesznek, mint a városban.

Ki is lehet ő? Észrevette valószínűleg, hogy amit gondolkozásnak nevezünk, az gyakran egy személyes monológ. Sőt emlékszem, amikor stroke utáni rehabilitáción kezeltem és a beszédközpont sérült, a személyes monológ akkor is megmaradt, csak a világ felé nem tudta magát kifejezni az ember.

Bárhol vagyunk ottvan velünk, véleményez, realizál és gyakran hiedelemrendszereinket is rajta keresztül kapjuk meg.

Emlékszem mikor One Brain kineziológusnak tanultam, nagyon sokat foglalkoztunk a belső gondolatokkal. Ott ezt vettük figyelembe:

Gondolatok(Tudatos+Tudatalatti) – Érzelmek(létrehozott reakció egy bizonyos mintára) – Tettek( Ami létrehoz valamit a fizikai síkon)

Ezt úgy a legkönnyebb megértenünk, ha magunk elé helyezünk egy ceruzát és gondolunk rá, hogy megfogom a ceruzát, ez valamilyen érzelmet okoz, valójában egy íróeszköz nem vált nagy érzelmi reakciót, de ha mondjuk a világ legdrágább tolla, vagy kicsit játékosan kicserélnénk egy kígyóra, azonnal más lenne a reakció. Majd megjelenik a testi mozgás és az izmok megmozdulnak, létrejön a mozgás.

Csak egy jó pad kell és természet gondolatokat ébreszt.

Persze ez a valóságban sokkal bonyolultabb, valójában napi 50.000-60.000 gondoltunk van és ennek nagyrésze tudatalatti.

A személyes monológ épp ezért is fontos, mert rá kell jönnünk, hogy valójában nem mi vagyunk.

Amíg itt ülök a parton minden olyan csendesnek tűnik, nemértem, hogy az emberek mért stresszesek, miért dolgoznak ha az őket nem teszi boldoggá, miért vállalnak olyan dolgokat amiket nem szeretnék és élik le kínkeservesen a saját maguk által teremtett poklot.

A közlekedésben is agresszívek, a politikai hovatartozás is nagy érzelmeket vált ki az ezzel foglalkozókban. Teszem fel a kérdést magamban, hogy a Balatonnál, a Bükkben vagy bárhol a természetben nem mindegy, hogy min örlődik feleslegesen az ember?

Az élet rövid, sérülékeny és teljes tartományát nézve kis időmetszet a történelemben.

Ahogy itt ülök a csillogó vízhullámok mellett, egy sirály repül és hopp fog is valamit.

Olyan a világ, amilyenné gondolataink formálják.

A világban megtörténnek a dolgok, vannak olyanok amiknek megkell történnie. Csak mi emberek társítunk hozzá személyes monológot, gondolatok, sőt ezáltal érzelmeket is.

Miért fontos mindez?

Mert olyanná tesszük a világunkat, a megélt valóságot amit gondolunk róla. Ha valamire sokat gondolunk az megnő, ha valami félelmet okoz, az felemészt. De vajon tényleg ez lenne az életfeladatunk?

Sokan úgy gondolják, hogy fogyasztói társadalom rossz és jurtákba vonulnak vissza vagy kiköltöznek a semmi közepére. Nehéz kérdések ezek, mert a fogyasztói társadalom elmagányosodást okozhat, sőt a közösségi oldalak is gyilkolják a személyes kommunikációt. A nőben nem a nő, mint lény, szellem lesz az érték, hanem mint egy mell és fenék kombinációja.

Boldogság, új szempontok: fontos a nyitottság

Mit tehetünk, hogy boldogabbak legyünk?

Az első, hogy megismerjük önmagunkat jobban, de nem azt az önmagunkat, akit kintről befolyásolnak, hanem azt aki mindig is lenni szeretett volna. Azt tesszük akik vagyunk, úgy tesszük ahogy szeretnénk, nyitottak vagyunk és befogadóak, szélsőségektől mentesen.

Ha rájövünk, hogy személyes monológunk nem mi vagyunk pl.amikor kiabálunk mással, akkor át gondoljuk hogy ennek mi értelme van?

Keressük a középutakat és felkészülünk a változásokra. Nem másokkal foglalkozunk, más hol jár, másnak könnyű, hanem azt vesszük figyelembe, ami számunkra fontos.

A világ az mindig bennünk születik meg először.

Hosszútávon csakis így járhatunk jól és teremthetünk magunknak olyan világot, amit megálmodtunk.

Valójában a Balatonra pillantva mindig ezt látom: Hullámos időszak majd csendes, ez mindig változik és mindegyik szakaszban van jó és van rossz is, nekünk kell eldöntenünk mi az érték benne.

Amennyiben szeretne beszélgetni, az akár Önt is érintő problémákról és rájönni, hogy lehet boldogabb magasabb szinten jelentkezzen személyes coachingra: Szeretnék, többet megtudni magamról!

Jó egészséget!

Foglalja le masszázs időpontját MOST!

ONLINE FOGLALÁS

+36 30 594 9225

norbert@kiseri.hu

Th. Kiséri Norbert Élet és Masszázsterapeuta

A blog célja: a masszázs népszerűsítése, masszázsok leírása, filozofálás mellett, egymás segítése, egy egészségesebb, jobb, élhetőbb és emberibb világ érdekében. Tartson velem! Amennyiben hasznosnak találja oldalam kérem ossza meg másokkal is. Köszönöm!

Miről szeretne ma olvasni?

Akció!

Legfrissebb blogposztok

Hogy szabaduljak meg a csuklyásizom fájdalmaktól?

Volt már úgy, hogy szinte alig tudott aludni, mert azt érezte, hogy a "csuklyásizmai leszakadnak" és akármerre forgolódott, mozdult nem lett jobb? Kenegette mindennel, de valahogy nem akart enyhülni, és ez nagyon elkeserítette, már-már a mindennapi életminőségét is...

Hogy alakul ki a derékfájdalom? – Út a derékfájdalmakhoz

Gyakori eset, hogy szakemberhez(orvoshoz, masszőrhöz, gyógytornászhoz) akkor megyünk ha fáj, pedig a fájdalom már a végső jele egy hosszú ideje fennálló állapotromlásnak. Ez a cikk egy kis gondolatébresztő, hogy bizony a derékfájdalmak, folyamathoz kötöttek, nem pedig...

Hogyan fogyhatsz 14kg-t 3 hónap alatt, a mélyhátizmaid egészségének megőrzésével?

Sztár és divatdiéták hada található a neten, valamelyik működik valamelyik csak kínkeserves önsanyargatás. Most itt a módszer, ami segítségével én is elértem a célom, mert ugye nem csak beszélünk róla, hanem tesszük is. Ha megszeretné tudni mi a fogyás titkos...

A 6 leggyakoribb tévhit a masszázzsal kapcsolatban

Rengeteg mende-monda kering a masszázs pozitív hatásaival kapcsolatban az interneten, sámánoktól kezdve a csontkovácsokig. Olyan hangzatos kijelentések, amik nagy részét már mind hallottuk, és valljuk be el is hittük, mert egyszerűnek, logikusnak tűnt. Figyelem!...

Gyorssegély otthon: Mit tettem a fájós derekammal?

Egy megterhelő nap vagy egy hirtelen mozdulat gyakran okozhat fájdalmakat.       Mit tehetünk hirtelen jelentkező derékfájdalom esetén? Szúró, kellemetlen érzés? Valami nincs rendben a derékkal? Fájó diszkomfort állapot és szinte ki nem bír egyenesedni...

Csatlakozzon közösségünkhöz!

IDŐPONTOT KÉREK MOST!