Az emberek nagyrésze 3 típusú szakembert különböztet meg: a Guru, a szaki és akinek hivatása a masszázs(fanatikus).
Természetesen nem fordul elő 100%-ban felismerhetően de a terapeuták közt nyilvánvaló ez a különbség, amit elsőre észre lehet venni, hogy sokan „izomból” alátámasztják igazukat, de ahogy látni fogja, szerintem csak az egyikre érdemes alapozni a jobb közérzetét.
GURU („azért hidd el nekem, mert én csak én vagyok a mester” – autoritásra alapozott érvelés)
Én soha nem szerettem azt az érvelést, hogy „XY híres indiai guru azt mondta…”.
Különböző élethelyzetek különböző megoldásokat igényelnek, és bár sokan szeretik, ha megspórolják nekik a gondolkodást és önálló döntéshozást, de könnyen rossz irányba vezethet.
A véleményvezérek és motivációs idézetek korában nagy divat lett mások szavaira hivatkozni.
És persze a személyes fejődéssel foglalkozó iparágban is sokan úgy szereztek hitelességet, hogy „13 mentorom van, akik elmondták az összes szupertitkos titkukat nekem, és én megosztom veled”.
Az egyik legrosszabb dolog, amit tehetsz, hogy csak azért fogad el egy életminőség javításával foglalkozó tanácsot, mert „az érzelmi specialista mester és a tudományok doktora is ezt mondta”.
(Ez alól kivétel, ha pontosan érti azt elvet a szavak mögött, és ezért rá tudja vonatkoztatni a saját élethelyzetére.)
SZAKI („azért hidd el nekem, mert nézd milyen magabiztosan, félelmet keltve és motiváltan tudom mondani” – érzelmek kiváltására alapozott érvelés)
Észrevette, hogy a legtöbb magabiztos szaki, óriási energiával beszél, a szavakat szinte pumpálva a páciense arcába?
Az elmúlt években többször is próbáltam megfigyelni, majd megérteni, hogy latin szavakkal, és súlyos következményekkel „fenyegetőzve”, hogy képesek a szakik félelmet kiváltani pácienseikből, ezáltal az egészség jegyében „rátukmálni” kiegészítőket, csodaszereket az emberekre.
Ez az egész arról szól, hogy a páciensből kiváltsanak egy gyógyulásérzetet, vagy rosszabb esetben: a képébe tolják, hogy „én nézd milyen egészséges vagyok, te miért nem?”.
A szaki persze használhatná tudását nagyon jól is, hiszen a rendszeres és szakmai alapokra épülő kezelés jót tesz.
De én úgy látom, hogy egyre többen a mondanivalójuk hiányának a leplezésére használják. Egy egészséges szkepticizmus mindig jól jön, ha valaki így adja át a gondolatait.
FANATIKUS, avagy hivatása a masszázs(„azért hidd el nekem, mert nap, mint nap ezzel kelek fel, el tudom magyarázni a működtető elveket, és rá tudom vonatkoztatni a helyzetére” – a bizonyítékokra alapozott érvelés)
És ezzel ki is jutottunk a dzsungelből.
Hivatásszerű hozzáállás esetén szakmai definíciókat, biomechanikai összefüggéseket használ a terapeuta, úgy, hogy azt még az ágyban fekvő nagymama is megértse.
Így a legnehezebb kezelni egy terapeutának, mivel folyamatos gondolkodást és összefüggések keresését, empátiát és kommunikációra való odafigyelést igényel. De a felpumpált hangzatos érzelmekre ható szavak és a latin szakkifejezések helyett, folyamatos ellenőrzést is igényel: Vajon a páciens tényleg megértette a javító szándékot és kellően tájékoztatva, motiválva van gyógyulása érdekében?
Sajnos nagyon kevesen követik ezt az utat.
A fanatikus terapeuta az a személy, akinél látni fogja, hogy szaktudásával segíteni akar, szakszavakat magyaráznak el és azokra építik érveiket, kezeléseiket tapasztalataikkal is kiegészítik.
Erre a megértésre tudja építeni később a következő lépéseit:
Jobb problémamegoldó készségekkel(pl. gyakorlatok) , jobb tervezési készségekkel, jobb fókuszálási készségekkel, otthoni gyakorlatokkal, szakmai partnerek, gyógytornászok, orvosok ajánlásával jobban tud haladni egy jó életminőség irányába.
Ahogy egyre több „masszőr, guru, csontkovács, mondvacsinált gyógyító” bukkant elő az elmúlt években, én egyre jobban meggyőződtem arról, hogy ez így nem fog működni.
Igen, fel lehet pumpálni embereket, és el lehet hitetni velük, hogy valami különlegesben vettek részt és most már előrébb vannak.
De mit csinálnak UTÁNA, ha nem értik, hogy mit kellene csinálniuk?
Ezért kezdtem el elmozdulni a masszázstól a gondolkodó terapeuta és problémák megoldása irányába, mert valahogy azt láttam, hogy a masszőrök munkájuk nagyrészét „fásulásig”, gondolkodás nélkül végzik.
A pácienseket viszont egyszerűen az érdekli, hogy mi működik.
És én már készítettem egy teljes metódust arról, hogy mi működik, 100%-ban a hivatástudatra építve, józan paraszti ésszel.
Ez az Egészség csomag, amiben azokat a hatásos terápiás technikákat gyűjtöttem össze 1 kezelés formájában, amiket a tapasztalatok alapján a legfontosabbnak tartok:
– Végtagok tesztelése
– Szegmentumok ellenőrzése
– Mozgástartományok
– Masszázs
– Kinezio tape
– Hőterápia
– Polarizált fény
– Tens
– Dorn és Breuss kezelés
– SMT
– Vákumterápia
– Kineziológia
– Coaching
-és személyes tanácsadás ami az egész órás kezelést, állapotfelmérést összefoglalja.
Ez egy sokat mutató terápiás mód, amit erősen ajánlok mindenkinek, aki elszeretme indulni a gyógyulás útján, vagy egyszerűen megunta a gurukat, vagy a félelmet kihasználó terápiákat és a megértésre, otthoni gyakorlatokra helyezi a hangsúlyt.
Terápiás konzultáció megrendelése: MEGRENDELÉS
Jó egészséget,
Norbi
Foglalja le masszázs időpontját MOST!
ONLINE FOGLALÁS
+36 30 594 9225
norbert@kiseri.hu
Th. Kiséri Norbert Élet és Masszázsterapeuta
Miről szeretne ma olvasni?
Legfrissebb blogposztok
Csatlakozzon közösségünkhöz!