Az köztudott, hogy a masszázs segít a fájdalmak leküzdésében, betegségmegelőzésben, illetve az életminőség javulásában is, viszont az nagyon kevesen tudják, hogy egy masszőr, nemcsak az érintésével, hanem a hozzáállásával, szakértelmével sőt a kommunikáción keresztül is gyógyít. Jelen bejegyzésemben szeretnék kitérni ezekre a pontokra, illetve új megvilágításban mutatnám be eme csodálatos szakmát.
1.Első szempont a fizikai sík, mely fájdalmain a masszőr segítséget adhat:
Túl vagyunk terhelve.- Innen induljunk ki, hisz mindennek ez az alapja. Izmaink feszesek, merevek, sőt egy idő után, mintha csomókat is éreznénk bennük, fáj és a mozgást nem tudjuk kivitelezni emiatt. Masszőrként ebben az esetben először hát masszázst javaslok, mely egy fizikai inger, első körben a gerinc melletti izomzat, sőt a gerincvelőkből kilépő idegek stimulálása a fő cél.(Fogások közül, egy általam kifejlesztett „gerincvasalónak” hívott fogást alkalmazok, illetve a svéd masszázsból ismert fenyő, fűrész alkalmazható, ezenkívül különböző dörzsölések is hasznosak lehetnek.)
A paravertebrális(gerinc melletti) izomzat stimulálása után, a trapéz, rombuszok, lapocka emelő izmok következnek, majd orvosi gyógymasszázs szegment masszázs-ból ismert elrendezés útján kezelem az adott szervet, szervrendszert. Fontos megemlítenem reflexológusi tapasztalataimat is, mellyel a talpon lévő zónák stimulálását végzem el, ennek következtében az adott területre keringés fokozása, méregtelenítés beindulása várható.
Mi történik a kezelés elvégzésekor, milyen hatásai vannak:
-Megszűnik, vagy csökken a fájdalom
-erősödik a szervezet ellenálló képessége
-megszűnik az izomfáradtság(nő az izomzat teljesítőképessége)
-optimális lesz a vérnyomás és a pulzus
-nő az oxigénellátottság
-növekszik a szervezet tápanyag ellátottsága
-egyenletessé válik a légzés
2. Lelki sík:
Tudjuk, olyan a világunk amilyenek a gondolataink. Tapasztalatból mondom, hogy aki ideges, stresszes nem kiegyensúlyozott, mozgásszegény életet él, azoknál az embereknél gyakrabban előfordul, hogy jobban be van állva az izomzat, és ennek oka gondolataink erejében rejlik. Mivel a masszázzsal, mint fizikai ingerrel lazítottunk az izomzaton, ezért következő fokozat a lelki síkon történő állapotmegőrzés, melynek célja, hogy ne, vagy kevésbé tudjon kialakulni újra a probléma. Ilyenkor tanácsokkal látom el páciensem, mit hogyan kellene végezni, nyugalmat, hogy szerezhet, illetve gondolatait, hogy irányíthatja, vagy zökkentheti ki magát a mókuskerékből.
Mi történik a kezelés elvégzésekor, milyen hatásai vannak:
A masszázst kiegészítő kezelésként, fontosnak tartom a lélek ápolását, van olyan páciens aki masszázs során az önfeledt ellazulásra vágyik, majd masszázs után beszélgetünk, illetve van olyan vendég aki masszázs közben beszélget velem. A lényeg az, hogy a problémák, a felszínre kerüljenek. Lehet első masszázsórámon, még nincs meg a kellő bizalom, viszont hosszútávon, úgy gondolom csak így érdemes. Fontosnak tartom az őszinteséget, mert bizony beszélhetünk napokig az időjárásról, viszont , mint említettem a felszínre került dolgok kibeszélésével, még jobb állapot érhető el, amennyiben a páciens él a választásnak a lehetőségével.(Kihangsúlyozom, nem tanácsadásról van szó, hanem választási lehetőségeket találunk az adott problémára.)
Összegzésül:
Úgy gondolom, a holisztikus szemléletnek köszönhetően, nem tüneteket kezelünk, hanem teljes egészében nézzük az adott pácienst, és személyre szabott kezelésekkel, javítunk az általános egészségügyi állapotán. Nincs szó időhúzásról, vagy bizonytalanságba ringatásról(ez a legrosszabb), amennyiben nem tudom a választ(Igenis előfordul,nincs olyan ember aki mindenre tudna válaszolni), utána nézek, illetve megkérdezem az ebben kompetens kollégáimat. Köszönöm,ha megtisztel bizalmával!Amennyiben bejegyzésem elnyerte tetszését, kérem ossza meg másokkal is, illetve akár időpontot is foglalhat a világ legkisebb masszázs recepciójánál: http://norbimasszor.hu/online-masszazs-rendeles/