Még anno nagymamámtól hallottam a Bükkben azt a történetet, hogy kétfajta favágó létezik:
Az egyik aki gondolkodás nélkül belevág az erdő mélyébe és addig vágja a fát, amíg ereje engedi, majd hátfájósan, éhesen, fáradtan hazamegy és befekszik a dunyhák közé, így telik el az élete nagy része. Ezzel szemben létezik egy másik fajta favágó, az okos favágó, aki az erdőbemenetel előtt felkeresi az erdészt, megbeszéli, hogy melyik fákat kell kivágni az erdőtelken, illetve beszél a szomszéd Juli nénivel, hogy kell-e tüzelő és ezek után vág bele a munkába.
Az okos favágó kivágja a szükséges fákat, napi 3 pihenőt tart, ahol szalonnát süt, megélezi a baltáját és gondolkozik, merre menjen és, hogy lehetne legegyszerűbben kivágni a fákat, úgy hogy esetleg még hazafelé egykis virágot is szedjen a párjának, vagy egykis gombát a vacsorához estére. Ön melyik favágó lenne?
Itt Budapesten azt látom, hogy 10 emberből 8 személy az első favágó életét éli: kapkod, rohan és fut, mely végén ott a fal, amiben belelehet csattanni. – Épp ezért fontos, hogy pörgő világunkban megtanuljunk odafigyelni magunkra és, mint az okos favágó, semmi önzőség nélkül, megadni magunknak, ami jár.
Gyógymasszőrként fontosnak tartom, hogy tartsuk karban magunkat és mivel ismerem a masszázs csodás hatásait (lazább izmok, az ízületek nagyobb mozgástartománya, keringésfokozás, mentális támogatás.) ezért jómagam is szívesen járok el gyógykezelésekre.
Mi alapján választok terapeutát?
Ami előtt elmegyek masszázsra, mindig tájékozódom a masszőr weboldalán a kompetenciáiról, milyen masszázst végez, mióta végzi, stb. De mindemellett nagyon fontos a személyes kisugárzása, illetve az is, hogy legyen valami közös bennünk, ha már azonos az értékrend(pl. segítő attitűd) abban az esetben nem szokott nagy probléma lenni. A személyes kisugárzás mellett nagyon fontos az első kontaktus felvétele is, hogy háló mikor mehetek helyett, a normális kommunikációra helyezze a hangsúlyt és igyekezzen az adott problémát felmérni és valós segítséget nyújtani a kezeléssel.
Személyes találkozás a masszőrrel
Számomra nem lényeges a kiválasztásnál, hogy mobil, tehát házhoz járó masszőr vagy esetleg masszázs szalonban vár, mert mindkettőnek megvannak a saját előnyei. – Rugalmas vagyok.
Viszont az kiemelten fontos, hogy egy elszánt segítő legyen, tehát ne egy szállodai „gyárban” belefásult energiavámpírral kezeltessem magam. – Tisztelet a kivételnek.
Ezenkívül lényeges még a higénia, az ápoltság és a figyelmesség is.
A kezelés alatt
Szeretek beszélgetni, világnézeteket megosztani, és nemcsak testileg, de lelkileg is kapni egykis löketet a terapeutától(és természetesen adni is) . – Itt nagyon fontos, hogy építő jellegű kommunikáció történjen, és ne egy talkshow jellegű kibeszélés. Mindemellett, úgy gondolom ha a beszélgetés nem megy a kezelés rovására, az mindkét emberre pozitív hatást gyakorol, ez egy abszolút felemelő érzés.
Milyen legyen a masszázs?
Mindenki erre a részre várt, hiszen itt megtudhatja, hogy melyik masszázsról gondolom, hogy a leghatékonyabb és melyről érzem azt, hogy a legtöbbet teszi értem, az egészségemért, a feltöltődésemért.
A válasz egyszerű: Az olyan masszázsokat szeretem, legyen az keleti, vagy nyugati fajta gyógymód, amit GONDOLKODÓ terapeuta végez, aki tudja mit miért csinál, esetleg el is mondja és nem csak annyit mond, hogy mert ez a masszázs és egy gépies, rutinszerű, minden problémára azonos fogásnemmel reagál. Legyen svéd, tuina, yumeiho a titok ebben rejlik, hogy a masszőrnek legyen igénye és akarjon segíteni rajtam.
Mindemellett számomra meghatározó az is, hogy a kezelés igenis erős, dinamikus, (mint a természet) legyen, mert ha simogatásra, kényeztetésre vágyok, abban a párom a legnagyobb segítség.
További népszerű és hasznos bejegyzések Tőlem, kattintson: