Nyugati alapokkal rendelkező gyógymasszőrként mindig is nagy érdeklődéssel követtem az évezredekre visszanyúló keleti gyógymódokat, technikákat, mely sokban hozzásegített nyitottságom és masszázs alapjaim kiegészítéséhez, esetleges megerősítésekhez is. Legalapvetőbb különbség a nyugati és keleti masszázsokban a megközelítés, míg az orvosi gyógymasszázzsal egy konkrét probléma pl. hátfájás, izomfájdalmakat igyekszünk gyógyítani, addig a keletről érkező tanok, vagy éppen tudás az okokat összefüggéseket tárja szemünk elé és a középpontjába filozófia háttérrel ez kerül.
Fontosnak tartom megemlíteni, hogy a két megközelítés szerintem egymás nélkül nem létezik, sőt egyértelműen kiegészítik egymást, épp ezért masszázsomban úgy láttam jónak, ha mindkét oldal hasznos technikáit összeválogatva nyújtok segítséget a hozzám fordulóknak, pácienseimnek.
Miért jó az orvosi gyógymasszázst kiegészíteni thai masszázzsal?
Az orvosi gyógymasszázs megadja azokat a biztos szakmai alapokat, mellyel az tünetek segíthetünk, míg a thai masszázsból ismert fogások az izomcsomók, trigger és tenderpontok lazításán túl, a harmonizálásban és a megfelelő energiaállapot megőrzésében is nagy szerepet kapnak. Gyógymasszázsom nyugati fogásait a problémától függően nagy előszeretettel egészítem ki az energiavonalak pontnyomásos kezelésével, mellyel még komplexebb lehet a kezelés.
Ha a gyógymasszázst vivőanyaggal végezzük és a thai masszázst olaj nélkül, mégis, hogy jön létre a masszázs terápiák ötvözete?-merül fel sokakban a kérdés. A masszázs az egyik legkreatívabb szakma, persze ennek a kreatív munkának, csakis akkor van értelme, ha a páciens gyógyulását szolgálja, illetve egy masszőr csak akkor válik jó terapeutává, ha tudja, hogy mit miért végez, milyen célból, mik a kockázatai ebben az esetben és mi lesz a várható eredmény.
Az orvosi gyógymasszázsomban, épp ezért a thai fogások a masszázs végét képzik, hisz mindennek megvan a maga sorrendje. A masszázs után, a Breuss papírral(Breuss porckorong regeneráló masszázs fogások után) szárazra törlöm az adott háti területet, és ezek után következik a hát energiavonalainak kezelése thai pontnyomás fogásokkal, utána thai nyújtással.
Kiknek ajánlott a gyógy-és thaimasszázs speciális ötvözete?
– ülő munkát és mozgásszegény életmódot folytatóknak
– reumatikus és ízületi panaszok esetén
– stresszes életmód és alvásproblémák esetén
– sportolóknak és nehéz fizikai munkát végzőknek
– bárkinek általános megelőző, közérzetjavító kezelésként
Kontraindikációk a kezelésnél:
Az általános masszázs kontraindikációi.
Mi lesz az eredmény?
Létrejön egy komplexebb terápia, mely a nyugati és keleti masszázsok pozitívumait felhasználva segít egy hatékonyabb kezelés létrejöttében, mindemellett a nyugati alapok folyamatos kontroll alatt tartja a terápiát, és harmonizálja testünket lelkünket egyaránt. A terápia rendszeres alkalmazása jó közérzetet biztosít, emellett kiváló gyógyhatása van a szív- és érrendszeri, emésztőrendszeri és mozgásszervi megbetegedések megelőzésére és kezelésére is.
Kérdése van esetleg hozzászólna? Írjon e-mailt a norbert@kiseri.hu -ra.
Amennyiben hasznosnak találta bejegyzésem kérem ossza meg másokkal is, segíthet vele!
Jó egészséget!