http://norbimasszor.hu
30. Kissé tudálékos új kliense tájékoztatást kér Öntől a gyógyfürdőben a kezelések rendjéről, és a kezelőlapján található információkról. Tájékoztassa kliensét!
 A tájékoztatás során térjen ki a következőkre:
        a gyógyszolgáltatások igénybevételének rendje
        az adminisztrációhoz szükséges iratok, tudnivalók
        belépéskor fizetendő térítési díjak
        a kezelőlapon fellelhető információk
1.) A gyógyszolgáltatások igénybevételének rendje
A szolgáltatást a vény kiállításának napjától számított 30. napig bezárólag meg kell kezdeni és a megkezdéstől számított 56 napon belül kell befejezni. A pénztáros a betegeknél lévő kezelőlapra ráírja az utolsó napot, ameddig a szolgáltatást igénybe lehet venni.
Amennyiben a beteg a kúrát az egészségi állapotában bekövetkezett változás miatt indokoltan megszakítja, és a vény érvényességi ideje alatt a kúra nem fejezhető be, az orvos egy alkalommal ismételten felírhatja az igénybe nem vett gyógyászati ellátásokat.
A gyógyfürdőkezeléseket reumatológus, ortopéd, fizioterápiás és mozgásszervi rehabilitációs szakorvos rendelheti el. A vonatkozó egészségügyi előírások alapján a medencefürdő, a kádfürdő és frissítőmasszázs (vizes masszázs) kivételével valamennyi kezelés (akár társadalom-biztosítási utalvánnyal, akár készpénzfizetés ellenében) kizárólag olyan orvosi rendelvényre szolgáltatható, melyen szerepel a beteg neve, személyi adatai, diagnózisa, valamint a kezelésekkel kapcsolatos előírások, és megállapítható a kezelést előíró orvos személye, pecsétszáma.
2.) Az adminisztrációhoz szükséges iratok, tudnivalók
Utalványos kezelések igénybe vételéhez szükséges okmányok:
  • 2 db szabályszerűen kitöltött kezelőlap,(ún. Babás-lap;lásd lent!)
  • 1 db orvosi rendelvény; (vény, beutaló)
  • TAJ kártya;
  • Közgyógyellátás esetén közgyógyellátási igazolvány.
A kezelőlapot a pénztárnál, illetve a kezelés helyén be kell mutatni. A hatályos jogszabályok szerint naptári évenként két kúrát támogat a társadalombiztosítás. A 09-es kódszámú komplex gyógyfürdőellátás igénybe vétele is kúrának számít.
3.) Belépéskor fizetendő térítési díjak

A társadalombiztosítási támogatással igénybe vehető gyógyászati ellátásokhoz nyújtott támogatás alapját, a társadalombiztosítási támogatás mértékét és általános forgalmi adó nélküli összegét a 23/2007. (V. 18.) EüM rendelet mellékletében találhatjuk meg. A beteg által fizetendő díj összege eltérő attól függően, hogy országos, körzeti vagy helyi minősítésű gyógyfürdőkben végzik a kezelést.

 

4.) A kezelőlapon fellelhető információk
A beteg fogadásakor a bemutatkozást követően ellenőrizni kell a beteg személyazonosságát, a kezelőlapon megjelölt betegség jellegét, a kezelendő testrészt és a kezelés módját. Rá kell kérdezni, nincs-e olyan betegsége, amely miatt a kezelés ellenjavallt.
A kezelőlapon a szakorvos feltünteti a beteg nevét, TAJ-számát és a diagnózist. A kezelőlap első oldalán fel vannak tüntetve a lehetséges kezelések. Az orvos itt megadja az adott kezelés időtartamát és fürdőkezelés esetén annak hőfokát. A kezelőlapon található egy emberi test ábrázolása elől-, illetve hátulnézetben, amelyen az orvos bejelöli a kezelendő testtájékot. Ha nem kerül bejelölésre testtáék, akkor az egész testre vonatkozik a kezelés.
. Mindezt aláírásával és pecsétjével hitelesíti. A kezelőlap másik oldalát a kezelést végző intézmény dolgozói töltik ki, feltűntetve rajta az elvégzett kezelés nevét és dátumát, így nyomon lehet követni az egyes kezeléseken mennyi alkalommal vett részt.

IDŐPONTOT KÉREK MOST!