Sokszor lazították már izmait, de fájdalmai újra és újra visszatértek ezzel ettől az elviselhetetlen fájdalomtól szinte alig tudott megszabadulni.
Jelen bejegyzésünkkel képes lesz, hatékonyan kezelni a lapocka alatti fájdalmakat, ráadásul sokkal jobban érezheti magát.
A lapocka alatti izom fájdalmakat sokszor a trapéz izom, lapocka emelő izom, rombusz izmok, mély hátizmok okozhatják.
Ebben az esetben az izompólyalánc és az izmok együttes lazítása lehet javasolt pár életvitelbeli odafigyeléssel.
A legtöbb hiba ott kezdődik, hogy csak a felületes izomzatot lazítják, ezzel ellentétben sok esetben a gyökerektől érdemes megszüntetni a problémát és ezáltal megelőzhetjük a súlyosabb elváltozásokat.
Mit tegyünk, ha fáj a lapockánk alatt és mit nem tesznek meg mások?
1. Első lépés, hogy ha fáj, mindenképp végezzünk mozgásokat, egy enyhe futás vagy ellipszis tréneren végzett gyakorlatsor kiválóan segítségére lesz.
2. Passzív eszközként, szerezzünk be egy kis teniszlabdát és napi rutinként legalább 5X lentről felfelé végezve apró körkörös mozdulatokkal menjünk lentről felfelé.
3. Napi nyújtás 5x 30 másodpercig lassan óvatosan közelítsük a vállainkat, tartsuk ki, ha nagyon szorgalmasok vagyok még lassan egy ajtófélfába is beledőlhetünk.
4. Ülőmunka esetén tartsunk szünetet, sétáljunk, mozogjunk sokat és óvatosan hideg meleg zuhannyal zuhanyoztassuk át a lapockáink alatt is.
5. Fogyasszon sok folyadékot, és kisebb részletekben vigyen be magnéziumot többször is.
Ha 3%-al dehidratáltabb az izomzata 10% kevesebb teljesítményre lesz képes. Ráadásul bizonyos amerikai kutatásoknál, arról is olvashatunk, hogy az izomfeszességet, lumbális derékfájdalmakat is hatékonyan kezelhetjük csupán folyadékfogyasztással.
+Salonpas: ha hirtelen jelentkező izomfájdalmaink vannak kiváló segítség lehet a Salonpas tapasz, mely összetevőinek köszönhetően hatékonyan képes lazítani a feszes izomzatot.
Személyes tapasztalataim alapján lapocka alatti fájdalmak esetén, ez a pár feladat lenne az elsődleges teendő. Általában a panaszok 1-2 nap alatt enyhülhetnek. Fontos kiemelnem azt is, hogyha reggel felébred, akkor az mindig ilyen esetben 2-3 percet vegyen igénybe az ágyból kelés, ha tehetjük, használjunk nyakpárnát is.
Amennyiben 3 napon belül a panaszok nem enyhülnek, vagy súlyosbodnak, zsibbadás jelentkezik, azonnal érdemes szakemberrel beszélni, illetve háziorvossal felvenni a kapcsolatot.
Mielőbbi jobbulást!
Norbi
Foglalja le masszázs időpontját MOST!
ONLINE FOGLALÁS
+36 30 594 9225
norbert@kiseri.hu
Th. Kiséri Norbert Élet és Masszázsterapeuta
Miről szeretne ma olvasni?
Legfrissebb blogposztok
Csatlakozzon közösségünkhöz!